Ana Sayfa Ünlülerden Kısa Kısa DH (ç)aldı yine :))

DH (ç)aldı yine :))

2047
4
Paylaş

DH (ç)aldı yine :))
Yazı çok güzel, iyi okumalar.
Benim yazıya ufak bir yorumum var, yazının en sonunda.
Sevgiler benden size

Ekşi sözlükten:
Andy Rooney Amerika’nın en ünlü televizyoncularından biri. yaşı sekseni geçti, ama uzun yıllardır amerikan televizyonlarının en çok seyredilen haber programı 60 minutes’de minik, mizahi yorumlar yapıyor. Rooney bir taşlama ustası. örneğin, bir ilaç reçetesini okuyup kullanılan kelimelerle gırgırını geçebiliyor ve reytingleri yükseltebiliyor. Andy Rooney’nin ele alıp da gırgır geçemeyeceği bir şey olamayacağı düşünülüyor.

Son durum:
Andy Rooney artık aramızda değil. Yazılarını hala keyifle okuyoruz.

40 YAŞINI AŞMIŞ KADINLAR

Andy Rooney der ki:
Yaşım ilerledikçe, en çok 40 yaşını aşmış kadınlara değer vermeye başladım. İşte bunun  sebeplerinden bir kaçı…
*40 yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp ”Ne düşünüyorsun?” diye sormaz. Umurunda değildir çünkü ne düşündüğünüz.
*40 yaşını aşmış bir kadın TV deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene TV”nin karşısında yanınızda oturmaz. Yapmak istediği bir şeyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir.
*40 yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi  tanır ve kendinden emindir. Kim olduğunu, ne olduğunu, ne istediğini ve kimden istediğini bilir.
*40 yaşını aşmış çok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü önemser.
*40 yaş üstü kadın çoğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olduğu şey bir başka mız mız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir aşıktır.
*40 yaşını aşmış kadın, ağırbaşlıdır. Bir operanın ortasında ya da pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi çok nadirdir. Ha tabii, hak ettiyseniz, sizi vururken de hiç tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı da planlayarak.
*40 yaşını aşmış kadın övgüler yağdırmakta çok bonkördür, çoğu hak edilmemiş bile olsa çünkü takdir edilmemenin  ne olduğunu iyi bilir.
*40 yaşını aşmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir. Daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezlikten gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için.
*40 yaşını aşmış bir kadın kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona çok yakışır. Ama daha genç kadınlarda böyle değildir; çiğ durur.
*40 üstü kadınlar açık sözlü, doğrucu ve dürüsttürler. Onun için ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur. Ne kadar geri zekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir. eğer bir geri zekalı gibi  davrandıysanız.
Kadınlar yaşları ilerledikçe medyumlaşırlar. Ona günah çıkarmanıza hiç gerek yoktur. Onlar her haltınızı bilirler..

İYİ, GÜZEL DE, 40 YAŞINI AŞMIŞ KADINI NERDEN BULACAĞIZ?
ÇÜNKÜ KADINLAR 40 YAŞINI ASLA AŞMAZLAR

Bu da benden:
Keşke daha uzun yaşasaydın Andy. 50-60-70 yaşındakilerle (bizler ☺️☺️)  ilgili yazılarını okumak isterdik. Gerçi dediğin gibi kadınlar 40’ı aşmadıklarından öyle bir yazıya ihtiyaç da yok. Herkes bilsin :))))

 

Paylaş
Önceki İçerikBİRLİKTE HAREKET ETMEK MIAMI
Sonraki İçerikKARANLIKTAN AYDINLIĞA
1964 İstanbul doğumludur. BÖML mezunu, evli ve iki çocuk sahibidir. Okumak, yazmak, scrabble oynamak, organizasyonlarda rol almak, seyahat etmek ve güzel sanatlar hobileri arasındadır. Kendine misyon edindiği gönüllülük esasınca, derneklerde ve kurumlarda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Hafızasında kalanları kendi duygularının gözünden yazıya aktarıp onları yakınlarıyla paylaşmaktan zevk almaktadır. Bu yazıları bir gün kitap haline getirebilmek olası bir hayaldir Vivet için 🙏😉.

4 YORUM

  1. Harika bir yazı kadınları çözmüş Kadınların dünyasını incelemiş tek tek en ince ayrıntısına kadar Kadınların dünyasına inmiş 👏👏👏çok da doğru söylemiş

Comments are closed.