Ana Sayfa Genel KARANLIKTAN AYDINLIĞA

KARANLIKTAN AYDINLIĞA

2158
8
Paylaş

                             KARANLIKTAN AYDINLIĞA

Yine en az bir buçuk sene önce planı programı yapılmış, ödemeleri hemen hemen bitmiş, katılımcıları belli bir BTS seyahati var bu yazımda.
Bizim BTS ile ilk kalabalık seyahatimiz olacak. Sevdiğimiz tanıdığımız arkadaşların yanında, tanımadığımız çiftler (ki daha sonra neredeyse kanka olduğumuz 😇) ve canım kuzenlerim ( gözüm kapalı kendimi emanet edebileceğim❤️❤️) , onların enişteleri, kuzenleri, kankaları, (ki onları da çok 😍), güzel bir topluluk.
Tarih 2012 yılının Ocak ayı, gidilecek destinasyon; Londra aktarmalı Miami ve Royal Caribbean’in dünyanın en meşhur ve muhteşem ikiz gemilerinden biri olan” Allure of The Seas” ile Batı Karayipler cruise turu.
Ne güzel değil mi ?
Fakat bende hala bir heyecan yok. Çünkü gitmeye karar verdiğimiz günden beri annem çok hasta 😔. Gidip gidemeyeceğimiz hala belli değil. Ve nihayet yaklaşık iki ayda bir hastane giriş çıkış maceralarımızdan en şiddetlisi yeni yılın ertesi günü geliverdi. Ciddi bir kriz ve yoğun bakım. Nasıl alt üst oldum anlatamam. Seyahat filan umurum değil. Günler yaklaştıkça kesin kararımı verdim, yoğun bakımda annemi bırakıp gidemem, eşimle de durumu paylaştım. Her gün hastane yolları taştan. Üç gün kaldı hareket tarihine. Annemi her ziyaret ettiğimde iyileşme çok yavaş ilerliyor. İki gün kala annem sordu: gidecek misiniz?
Derin bir nefes aldım, ve dedim ki; ya bize 7000 $ ödersin ya da hemen yoğun bakımdan çıkarsın. Hayatı hep ti ye alan güzel annecim, elleri bağlı, o haliyle yataktan kalkmaya yeltendi. “Presto kitame de aki :)))” ( beni hemen buradan çıkartın).
Tabii ki gitmeyeceğim sadece biraz şakalaşmak istedim. Cuma sabahı hareket. Zaman koşuyor.
Perşembe akşamı saat 20.00 de yoğun bakımdan çıkartıp odaya aldı doktorlar annemi. Güzel annecim bize bir güzellik yaptı her zamanki gibi 🌹❤️.  Onu arkamda gözümü kırpmadan emanet edeceğim güzel bir ailem olduğundan 🙏 gece yarısı valiz yapıp yola çıktık. Son dakika manevrası bu olsa gerek.
Bu arada buradan giderken kar fırtınası bize eşlik etse de gittiğimiz yerde yaz bizi karşılayacak.
Güzel, içten, samimi ve sevgili seyahat grubum BTS bizi alkışlarla ve gözyaşlarıyla karşıladı.
İşte seyahat başladı. Karanlıktan sonraki aydınlık gibiydi. Ve bu dostlar hayatımıza girdi.
Tabii ki seyahat etme zevki de kanımıza.

Paylaş
Önceki İçerikDH (ç)aldı yine :))
Sonraki İçerikAMSTERDAM Sonsuz özgürlüklerin ve hoşgörünün şehri
1964 İstanbul doğumludur. BÖML mezunu, evli ve iki çocuk sahibidir. Okumak, yazmak, scrabble oynamak, organizasyonlarda rol almak, seyahat etmek ve güzel sanatlar hobileri arasındadır. Kendine misyon edindiği gönüllülük esasınca, derneklerde ve kurumlarda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Hafızasında kalanları kendi duygularının gözünden yazıya aktarıp onları yakınlarıyla paylaşmaktan zevk almaktadır. Bu yazıları bir gün kitap haline getirebilmek olası bir hayaldir Vivet için 🙏😉.

8 YORUM

 1. Vivet’çim,
  Satırların aldı götürdü yine. “Hayatı ti’ye alabilmek” genetiktir desek mi ?
  Aah anacım. Mekanın Cennet Olsun.

 2. Gine harika yazmissin Vivet’cim
  Hayati ti’ye almak boyle bir sey olsa gerek
  Annenide ne guzel anmis oldun
  Yazmaya devam et😜😍

 3. Süper, çok güzel anlatmışsın. Bts ile seyahat etmekten ve dost olmaktan çok büyük keyif alıyoruz. Sağlık ve huzurla gidilsin nice seyahatlere

 4. Sevgili Vivet Yüreğine Kalemine sağlık.
  Bugün Gibi Hatırlıyorum o günleri. Ha gidiyoruz.. Ha Kalıyoruz Derken……Gitmek ve BTS ‘ye Dahil Olmak Nasipmiş……
  Rahmetli annen , Hayatı Boyunca İsmi gibi neşeli (ALEGRE) ,etrafına pozitif enerji Yayan eşi bulunmaz Bir insandı……Sözün Bittiği YER……. Mekanı Cennet Olsun…..

 5. Süper yazdın yine, o seyahatte senle yol arkadaşlığı yapmak çok zevkliydi. Hatta o kadar alışverişi yap ve çantayı transfer yaptığımız arabada unut. İyi ki ben henüz inmemiştim. Ha hahaha
  sen süper bir yol arkadaşısın.

Comments are closed.