Ana Sayfa Amerika BİRLİKTE HAREKET ETMEK MIAMI

BİRLİKTE HAREKET ETMEK MIAMI

2777
6
Paylaş

BİRLİKTE HAREKET ETMEK
M I A M I

Önce bir kaç ayrıntı vereyim sizlere.
BTS grubu hava alanına hep beraber gider. Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası katılımcıları  belli noktalarda buluşarak hava alanında kontuara hep beraber girer. Bu arada belirtmeliyim ki ,katılımcılar sadece bu yerlerle sınırlı değil. İzmir, İsrail, Barselona eş zamanlı olarak aynı anda aynı uçağa binebilmek için seyahat öncesinde uzun bir bilet uyarlayabilme mücadelesi verir.  Selam olsun oradaki dostlarımıza 😍.
Her seyahatte bir kurdela sorumlusu vardır :)))). 25 cm uzunluğunda kesilmiş herkeste rastlanmayacak renkte bir kurdela tedarik eder ve herkese dağıtır, asla “kalmadı”  demez :)). Ne bu derseniz, verilecek olan her bagaja aynı renk dikkat çekici kurdela bağlanır ki, inişte o kurdeleli valizler görünmeye başladığında herkes el atıp, kimin olduğuna bakmadan işaretli valizleri bir köşeye taşır. Çıkış çabuk olmalı, vakit nakittir. Pasaport kontrolden çıkan her BTS üyesi arkasındaki arkadaşını kollayıp bir problem olduğunda kenetlenerek çözme yoluna gider.
İşte bu bağlılıkla yapılan seyahatte problem yaşamayacağımızı, , yaşasak bile asla yalnız kalmayacağımızı bilmek çok güzel.

Yola çıkalım isterseniz.
Çok soğuk bir hava olduğundan ve annemin hastalığıyla ilgili uzun bir stres dönemi geçirdiğimden İstanbul—Londra mesafesini 3 saat boyunca kafamda kapüşon, deliksiz uyuyarak geçirdim. Oradan Miami uçağına binmek için iki saatimizi de hava alanında oyalanarak geçirdik. Herkese çok uzun gelen uçuş süresi bana çok iyi geldi. Yine kafamda kapüşon, 3 yeni vizyon film seyredip, aralarda beslenme ve yine uykuyla geçen bir on saat. Nihayet Miami, Fort Lauderdale ve Floridadayız.
Otele varış. Herkes bir dinlenme sonrası aşağı  lobbyde buluştu. Yaşasın ayaklar hareket ettirilebiliyor nihayet. Cuma akşam üzeri ve biz hep beraberiz. Şükür her yerde asayiş berkemal. Yorgunluk yavaşça geçecek elbet ancak bizim her dakikayı değerlendirmemiz gerekiyor. Otelimiz Sunny İsles Beach konumunda, eski fakat temiz ve her ihtiyaca cevap verebiliyor. Odanın penceresindeki manzara inanılmaz. Deniz kenarı kilometrelerce kumsal devam ediyor. Orada yaz sezonuna girilmiş. Otel müşterilerinden biri beni asansörde, kafamda kapüşon ve kürklü montla görünce şok oldu. Oh my God ! Where do you come form ? 😱diye de şaşkınlığını dile getirdi.
Akşam hafif bir şeyler yiyerek geçiştirildi, serbest zaman. Sabah gün koşturmalı başlayacak. Erkenden yatmak gerekiyor.
Sabah ayarlanan şehir turu otobüsü hepimizi bekledi. Şahane bir şoför. Her şeyden şahanesi bizimle İspanyolca konuşuyor 👏👏. Bizi gezdirirken şehir hakkında tüm bilgileri de veriyor. Art deco evler, Hollandalı göçmenlerin buraya ilk geldikleri zaman oturdukları evler. Hepsi devlet koruması altında, çok bakımlı, hala kullanılabilir vaziyette. Küçük metre kare ve büyük fiyata sahipler. Yollar geniş ve çok temiz. Kanal boyunca gözlemlediğim kano yarışları var. Geniş yollarda ise bisiklet sporu çok revaçta.
Sıra tekne turunda. Kanalın iki tarafında dizilmiş ünlülerin evlerini görmek, bahçe düzenlemelerini izlemek çok ilginç. Bu arada evlerin fiyatlarını da söylüyorlar, insanın dudağı uçukluyor duyunca. Geniş alana yayılmış şehir insana nefes aldırıyor. Hemen her köşe başında rastladığımız, sinagoga ailece giden veya sinagogdan ailece çıkıp evlerine giden dindaşlarımız gerçekten insanı kıskandıracak serbestlikte inançlarını sergileyebilmekte. Bir Holocost açık hava müzesi. Çok etkilendiğimden her seferinde böyle yerlerden en son ben çıkıyorum. Tam karşısında oranın en büyük Sinagogu. Çok ihtişamlı görünüyor. İçeri girecek zaman yok malesef :(. Otele döndükten sonra çok yakındaki Adventure Mall’a gitmek istedik. Güzel bir avm. Bir otobüsle otelin sağ tarafına doğru iki durak gitmek yeterli.
Otobüs şoförleri çok iri zenci kadınlar. İlk dikkatimi çeken çok bakımlı, kesinlikle parlak rujlu, makyajlı, kuaförlü olmaları ve o kocaman takma tırnakları.
İki durak arası otobüs bileti 2$.
“Bu ülkede ne alınır ?” diye sorarsanız kesinlikle spor ayakkabı derim. Bu arada söylemeden geçemiycem, çok fazla alışveriş imkanı var burada. Marka alışverişler daha uygun fiyatlarda. Çok önemli bir uyarıda bulunayım. Tax free yok maalesef. ABD nin her eyaletinde bu uygulama farklı seyrediyor.

Neden adımın çıktığını anlayamadım bu seyahatten sonra 😜, sadece fırsatları değerlendirdim oysa ki ☺️☺️.
Pazar sabahı ise hepimizin hedeflediği Apple Store alışverişi var. Yine bir otobüs, bu sefer otelin sol yanından gidilecek uzunca bir yol var. İstikamet Lincoln Road. Yine otobüs. Bu lüksü kullanmayı sevdik orada. Otobüsler İstanbuldaki gibi tıkış tıkış değil, ve çok saygılılar. Kimse bir birini iteklemiyor.

Muhteşem güzel, trafiğe kapalı, son derece şık bir alış veriş caddesi. Bu tatil gününde ise trafiğe kapalı alanda göz alıcı kahvaltı sofraları kurulmuş. Taze sıkılmış meyve suları, ananaslar, tropik meyveler sanat eseri gibi sergilenmiş. Pazar gününün hakkını veriyor Amerikalılar. Çok güzel latin müzikler çalıyor. Dans mı etsem diye düşünmeden edemiyorsun 💃💃💃.   Yine zaman koşuyor. Cruise’a yetişmek zorundayız. Koşa koşa otele dönüş. Servis gelip bizi 13.30 da gemiye götürecek.
Eeee  Miami bu mudur ? diyebilirsiniz. Deyin; hakkınızdır :).
Tabii ki anlatacak, yazacak daha bir sürü şey var. Yavaş yavaş. Aklıma geldikçe yine yazarım.
Şimdi Allure of the Seas bizi bekliyor.

Karaipleri bir başka sefere yazacağım.

Takipte kalın ✈️🛳👀.

Paylaş
Önceki İçerikİHTİYARLIK KAÇ YAŞINDA BAŞLAR ?
Sonraki İçerikDH (ç)aldı yine :))
1964 İstanbul doğumludur. BÖML mezunu, evli ve iki çocuk sahibidir. Okumak, yazmak, scrabble oynamak, organizasyonlarda rol almak, seyahat etmek ve güzel sanatlar hobileri arasındadır. Kendine misyon edindiği gönüllülük esasınca, derneklerde ve kurumlarda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Hafızasında kalanları kendi duygularının gözünden yazıya aktarıp onları yakınlarıyla paylaşmaktan zevk almaktadır. Bu yazıları bir gün kitap haline getirebilmek olası bir hayaldir Vivet için 🙏😉.

6 YORUM

 1. BTS ile seyahat etme ayrıcalığını yaşayan şanslı kişilerdensin.
  Aramıza katılmanızdan bizlerde çok mutlu olduk.
  Bir Tutkudur Seyahat… BTS

 2. Süper bir yazı yazmışsın vivet tebrikler gerçekten sizinle sanki bende seyahat etmiş oluyorum böylr bir gurubla ne kadar da heyecanlı vede maceralı olmuştur inşallah daha diğer güzel gezileriniz olması dileğiyle sevgiler

 3. Sevgili vivet
  Eline kalemine sağlık yine bizleri oralara götürdün. Bana göre Miami yaz kış yaşanası bir şehir .Bütün ünlülerin evlerinin de bu bölgede oluşu herhalde bu sebepten.
  Kurdele hıkayesine gelince ….. bizim gurupta pasaport kontrolünden çıkan herkes ilk önce kurdeleli tüm valizleri almaya başlar son çift geldiğinde artık valizler hazırdır.İşte budur!! BTS dayanışması…….

 4. Aaah aah !… gezi çok güzeldi gerçekten. Adın çıktı diyorsun, helal olsun 🙏 Hala alış veriş maceralarımıza gülüyorum.

 5. SEVGİLİ Vivet
  YAZINI O KADAR GÜZEL YAZDIN VE ÖZETLEDİN Kİ SANKİ O GÜNLERİ TEKRAR TEKRAR YAŞIYOR GÖRÜYOR GİBİYİM. KALEMİNE SAĞLIK SÜPER

Comments are closed.