Ana Sayfa Genel BTS’nin Yarattığı Bir Hikâye

BTS’nin Yarattığı Bir Hikâye

1368
11
Paylaş

BTS’nin Yarattığı Bir Hikâye

Bugün anlatmak istediğim bir hikâyem var. Sizler de herkese anlatın ki dilden dile aktarılıp,  iyilikler paylaşılsın. Paylaştıkça büyüsün, yürekleri sevgi, dostluk, iyilik duyguları doldursun.

Bu hikâye BTS gezginlerinin yarattığı bir hikâye. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek güdüsü ile çıkmışlar yola. O yolda ilerlerken içlerinden biri, yüreği kocaman bir kadın, Suzi’miz, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, hem birlikte olalım, hem de birlikteyken, gülüp eğlenirken başkalarının da gülmesine vesile olalım.” demiş. Bağış yapmanın yolunu yaratmışlar. 10 kişi ile çıkılan yol, yıllar içinde 20, sonra 60 bugün nerdeyse 120 ye ulaşmış. Kimi gün kahvaltılarını başkaları ile paylaşmışlar, kimi gün bir hastanenin ihtiyaç listesini tamamlamışlar. Kimi gün Tema Vakfı’na katkı sağlayarak dünyaya izlerini bırakmışlar. Kimi gün sosyal sorumluluk projesi altında engelli kardeşlerinin işlettiği kafede toplanarak onlarla beraber olmuşlar.

Dünya zamanı içinde kapladığımız süre denizdeki bir kum tanesini andırırcasına küçücük. Bu zamanı dostlarımızla paylaşarak, iyilik ve güzellikle yaşamak bizim elimizde. Aynı duyguyla yola çıkan Sarıyer Belediyesi de kendi binası içinde otizmli ve down sendromlu kardeşlerimizin çalışabileceği çok güzel bir kafeye yer vermiş. Down Town Event Cafe Çalışanları İstanbul Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) bünyesindeki down sendromlu dünya tatlısı kardeşler. Elif tatlı yapmayı seviyor. Servis yaparken “beğendiniz mi? Bunu ben yaptım.”  demesini bir duysanız. Halkla ilişkiler sorumlusu Tan mükemmel. Okan servis görevini üstlenmiş. Çevredeki işyerlerine, okul öğrencilerine, bina içindeki çalışanlara servis vererek hayata hazırlanıyorlar, hayatın içinde yer alıyorlar. Amaçları kar değil. Az, ama güzel ürün prensibi ile canla başla çalışıyorlar. Otizmli ve Down sendromlu çocukların anneleri de dünyaya mesaj veriyor. Kendi hikâyelerini anlatıyorlar. “Çocuklarınızı saklamayın. Onlar engelli değil sadece bizden farklılar.” diyorlar. Onlarla gurur duyuyorlar. Mutlu olmaları için ellerinden geleni yapıyorlar. BTS ve dostları fırsat buldukça onları ziyarete gidiyor, gururlarını paylaşıyor.

BTS herkesin kendi hayat mücadelesi içinde,  30 kişinin gezip eğlenirken yarattığı güzel bir hikâye. Masallar, hikâyeler içlerinde barındırdıkları iyilikleri, nesillere aktarmak, çoğaltmak için yüzyıllardır anlatılır. Biz de hikâyemizi nesillere aktarabilirsek, paylaşmanın, vermenin, iyiliğin çoğalmasını sağlayabilirsek yaşanabilir, sürdürülebilir bir dünyanın umudunu gençlerimize aktarabiliriz.

Paylaş
Önceki İçerikFAS’IN KOKUSU
Sonraki İçerikİHTİYARLIK KAÇ YAŞINDA BAŞLAR ?
1959 İstanbul doğumluyum. Lise öğrenimim ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrenciliğimden dönemin anarşik olayları nedeni ile ayrıldım. Evlendim. Bir erkek, bir kız, iki evlat sahibi oldum. Şimdi gelin ve damadımla dört evlat, üç torun sahibiyim. Yaşamım boyunca okumak, yeni insanlar tanımak, çalışmak ve seyahat etmek en büyük zevklerim oldu. İş hayatıma liseyi bitirir bitirmez başladım. Sonrasında eşimin iş yerinde devam edip, ardından 20 yıl özel bir şirkette önce muhasebe arkasından muhasebe ve idari yönetici olarak çalıştım. Emekli oldum. Çocukluğumdan beri, çeşitli dergi ve gazete yazıları yazdım. Yazmak, anlatmak, öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak en büyük hobilerim.

11 YORUM

 1. BTS kurucu üyelerinden Suzi kardeşimizin başlattığı sosyal sorumluluk projesini harika duygular ile bizlere aktardın.Kalemine yüreğine sağlık Anet kardeşim.

 2. Sevgili Anetçiğim!
  Çok Güzel yazdın. Çok Duygulandım…… .Ne Mutlu Bize ki? yürekleri sevgi, dostluk, Yardımlaşma duygusu ile dolu olan, dostlarımız ve arkadaşlarımız var. Bizlerin Yaptığı Eksik yaprakları tamamlamak ve buna vesile olmak. Eline ,Kalemine, Yüreğine Sağlık .Güzel içten duygulu yazılarını her zaman bekliyoruz…….

 3. Harikasın Anetcim, kaleminden duygu akmış resmen 😍😍. Yüreklerden iyilik yapma duygumuz eksilmesin, Tanrı bize her yerde joker olabilme şansını versin, koşabileceğimiz her yere koşalım. Hikayemiz herkesin hikayesi olsun 🙏

 4. Sevgili Anet süper yazmışsın. Tabi ki günün mimarı BTS nin kurucu üyesi Suzi Ablamızı unutmamak gerekir. Yardımsever kişiliğe ile herkese yardım elini uzatması onun güzel yüreğinde yer etmiştir. BTS nin iyilik meleği SUZİ ABLA iyi ki varsın. Eline kalemine sağlık Anet TEŞEKKÜRLER.

 5. sevgili Anet
  senin daha sık yazman lazım çok özel çok güzel konulara değiniyorsun
  bu yazında da gözlerimi yaşartın ama bunlar duygu dolu gözyaşları
  sen hep yaz benim gözlerim hep yaşarsın
  teşekkürler Anet

  • Sizleri tanımıyorum tek tanıdığım kıymetli çocukluk arkadaşlarım Suzi ve Çako Mizrahi.Yazdıklarınıza göre çok güzel hayırlı işler yapıyorsunuz sizlere bütün kalbimle destek veriyorum.Bu güzel yolda devam edin.

 6. Yolculuğumuz “bir tutkudur seyahat” sloganıyla başlamış olabilir. Ancak zamanla bu bir tutkudur “arkadaşlık”, “dostluk”, “birliktelik”, ” yardımseverlik”, “iyilikseverlik”e dönüştü…bu amaçlar için katkıda bulunan sevgili dostlarımıza sonsuz tesekkürler..
  Sevgili Anet eline koluna sağlık..

 7. Tebrikler anetçiğim süper bir yazı yazdın bende down cafede bulundum çok güzel bir gün geçirdim her ne kadar ben başka arkadaşlarla gelsemde ekip muhteşem daha güzel gezilerine ve yazılarını da okuyalım inşallah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here