Ana Sayfa Genel B.T.S ile Seyahat etmek ayrıcalıktır.

B.T.S ile Seyahat etmek ayrıcalıktır.

393
7
Paylaş

B.T.S ile Seyahat etmek ayrıcalıktır.

Başlık çok ilginç değil mi, seyahat etmek güzeldir, keyiflidir ve eğlencelidir. Yalnız B.T.S ile seyahat etmek ayrıcalıktır.

Uzun yıllardır seyahat eden bu grupta olmaktan çok keyif alıyorum. Nedeni ise bu grupta eğlence desen var, keyif desen var en önemlisi çok bağlı bir arkadaşlık var. Bu gurupla yaptığım birkaç geziden bahsetmek isterim.

İlk gezim olan tren ile SELANİK:

Bu gezi başlı başına eğlence idi benim için, düşünün 8 kişi Sirkeci’den trene binip Selanik’e yola çıkıyorsun. Bu yolculuk gece olacağı için her türlü yiyecek ve içecek tedarik ediliyor ve gece boyu ayrı tren odalarında buluşulup eğleniyorduk. Tren macerası bittikten sonra kiralanan araçla otele gidiliyor ve yerleştikten sonra ver elini Ata’nın Selanik’teki evine gidiyoruz. Sonrasında Yedikule kalesi gezilerek güzel Yunan mezeleri olan bir yerde yemek yiyoruz. Gece ise balık restoranları bulunan uzun bir sokakta geziniyorsunuz. Her restoran önünde içeri çekiliyorsunuz ve size her biri ayrı bir fiyat önererek o restorana davet ediliyorsunuz. Nihayet karar verip bir yerde yemeğimizi yedik. Çok eğlenceli ve kahkaha dolu bir yemekti. Son gün ise Halkidiki’ye gidilip denize girdik ve orada yemekler yiyerek dönüş saati beklendi. Basit gözüken bu gezi neden benim için önemli diyorsanız, öncelikle bu B.T.S grubu nereye giderse orada eğlence var demektir ve benim bu gurupla ilk gezimdi.

Güney Amerika Gezisi: (Arjantin, Brezilya ve Uruguay)

Bu gezi gerçek anlamda çok güzeldi. Gidilen yerler çok ilginç, bize eşlik eden rehberler bilgili, özellikle de yenilen yemek ve restoranlar müthişti. Bu seyahati bir turizm şirketi olan ELA TUR ile yaptık. Şirket sahibi Bay Eli Arditi de o seyahatte bizimle birlikte tura katıldı. Her şey o kadar düzenli ve programlıydı ki, beklemek veya herhangi bir aksaklık yoktu.

Bence bir gezide en önemli konular bunlardır. Yine de gezi öncesi program yapmak önemlidir. Gidilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller. Çünkü katılan herkesi memnun etmek zordur. İnce detayları düşünmek gerekir, bu konuda şanslıyız çünkü her ne kadar turun sahibi de bizimle birlikte olsa da,  bu gurubun başında bir Yako Taragano var. İnce detay ve ayrıntılar onun işidir. Yol ve yolculuk uzun 17-18 saat bir uçakta gidiyorsunuz fakat bu yolculuk bile bir eğlenceye dönüşüyor. Seyahatte eğlenmek ve gülmek B.T.S gurubunun işidir bence. Düşünün Iguazu şelalesinde ıslanıyorsunuz ama eğleniyorsunuz gülüyorsunuz. Seyahat etmek eğlence demek, gülmek demektir.

Cruise seyahatlerimizi anlatmaya kalksam sayfalar yetmez. Gemide yaptığımız Tu Bişvat kutlamalarımı, Cuma akşamı birlikte yaptığımız Şabat dualarını mı, Baltık ve Adriyatik gezilerimizde yaptığımız şamatalarımı, Karayip sahillerindeki beachları mi, indiğimiz limanlarda yaptığımız turlarımı, hala tadı damağımızda kalan lezzetlerimi, en önemlisi tüm bu saydıklarımı baş aktörü BTS ile birlikte seyahat etmeyi mi, her biri ayrı bir hikaye konusu olur.

Şimdi ise son seyahatten bahsedeyim. Portekiz ve Endülüs seyahati: Bu seyahat sanırım bir belki iki senede programlandı. Çünkü kusursuz olmalıydı. (Prensip bu)  Zira bu bir kültür turuydu. Bu organizasyonda büyük emeği geçen Yako Taragano geziyi en iyi şekilde araştırarak gidilecek yerleri ve düzeni turizm şirketi ve rehberle planladı. Geziye 10 hafta kala da, bizleri motive etmek amaçlı seyahat ile ilgili bilgiler içeren yarışmalar düzenleyerek bizleri bu seyahate hazırladı. Sonrasında bizlere en iyi bilgileri verebilmek amacı ile Rehberimiz eşliğinde on-line toplantılar yapıldı. Dedim ya B.T.S ile gezmek ayrıcalıktır. Geziden aklımda ne kaldı derseniz büyük bir kültür, büyük bir eğlence, yeni ve güzel yerler görmek ve en önemlisi rehberlik hizmeti. HAYATİ SAĞES rehberimiz bu konuda tek geçerim. Sanırım o gezide olan herkes (22 kişi) benimle aynı fikirdedir. Bir rehber düşünün bilgili, esprili, her ihtiyacı düşünmüş ve herkesi memnun etmiş. Her gün tahmini 12 saat dışarıdasınız devamlı yürüyüş ve hareket halindesiniz fakat rehberiniz o kadar mükemmel ki, siz bu kadar gezmenize rağmen yorulmuyorsunuz. Neden mi çünkü yemeğiniz, kahveniz hatta tüm molalarınız rehber tarafından mükemmel bir şekilde organize edilmiş. Dile kolay iki ülke on şehir geziyorsunuz yorgunsunuz biran evvel otele varmak ve dinlenmek istiyorsunuz. Bilirsiniz bazen otele gider ve işlemler için bekletilirsiniz. Bu gezide gördüm ki istenilir ve uğraşılır ise bu bekleme problemi ortadan kalkıyor. Gittiğimiz her otelde beklemek yok. Nedeni Rehberiniz siz otele varmadan tüm bilgileri otele veriyor ve odanız hazır ediliyor. Beklemeden odaya çıkıp istirahat edebiliyorsunuz. İstirahat önemli çünkü ertesi gün sizi yeni yerler bekliyor belki 14 saat dışarıda olacaksınız ve zinde olmalısınız. Tüm seyahatlerde Rehber çok önemli, Elhamra sarayına gideceksiniz fakat buraya günlük alınacak kişi adedi belli, Rehberimiz çok önceden sizin rezervasyonunuzu yapıyor ve elinizi kolunuzu sallayarak o muhteşem görülmesi gereken saraya giriyorsunuz. İşte seyahat etmek aynen yazımın başında söylediğim gibi eğlenmek, gezip görmek ve keyif almaktır. Bu seyahatte ben çok keyif aldım sanırım tüm katılanlar da benle aynı fikirdedir. Teşekkürler YAKO, Teşekkürler HAYATİ sizleri alkışlıyorum.

Son olarak arkadaşlarımızın ve tabi ki benim neden BTS ile seyahat etmek istediğimizi sıralarsak

-Doğru mevsimde hareket

-İyi bir acente ile hareket

-Merkezi lokasyon da oteller tercihi

-Mümkün olduğu kadar Ekstra tursuz program

-Mükemmele yakın program tasarımı

-İyi Rehber seçimi için acente ile görüşmek

-Kosher lokanta da yemek imkanı

-Sinagog ziyareti imkanı

-Tura renk katacak sürprizler ve yarışmaların hazırlanması

-Gezi öncesi ve sırasında yüksek motivasyonun sağlanması

Diyebilirim. B.T.S ile gezmek ayrıcalıktır.

Natan Siliki

Paylaş
Önceki İçerikATİNA’NIN SAYFİYE KASABASI PORTO RAFTİ Niso Morhayim  
Sonraki İçerikCENNETTEN BİR KÖŞE: GİVERNY-MONET’NİN BAHÇESİ
01 temmuz 1956 İstanbul'da doğdum ilk, orta ve lise tahsilimi tamamlarken aynı zamanda dini eğitim de alarak , o yıllar da hem ticaret ile hem İstanbul'un bazı sinagoglarında görev yaparak emekli oldum. ilk seyahatimi 2000 yılında İsrael'e yaptım ve şu zamana kadar 24 ülke gezdim. Tanrı nasip ederse daha çok gezmek isterim. Gezmek ve Görmek güzel.

7 YORUM

 1. Çok teşekkürler arkadaşım.BTS ruhunu çok güzel özetledin. Gerçekten BTS bir tutkudur.bu gurubun üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu tutku İle nice coğrafyalarda uyanmak dileği ile

 2. Selamlar Natan bey BTS yle yaptığınız gezileri okudum çokta hoşuma gitti zevkle rahat huzurlu bir seyahat ve tatil yapmak böyle güzel bir arkadaş grubuyla daha güzel oluyor demekki tebrikler size ki bizde bu gurupta olan kişilerin yaptığı gezileri okuyor ve bilgi dağarcığımız artıyor kaleminize yüreğinize sağlık daha nice mutlu gezilerinize inşallah tabiki gezdikten sonra bizimle paylaşmanız dileğiyle sevgiler huzurlu barışla dolu günler dilerim🙏❤️💐

 3. Ay ne güzel özetlemişsin
  Dediğin herşeye harfiyen katılıyorum
  Ve diyorum ki ben de bts nin bir üyesi olmasaydım eğer..olanları çok kıskanırdım..
  Geze kalınız….

 4. Gönlüne klavyene sağlık sevgili Natan🙏🙏. Tam yazdığın gibi, eksiği yok fazlası var. Aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlerle beraber geçirilen her an çok güzel. Gezmek, gezerken öğrenmek ve yolculuk konforlarınız efsane. BTS Anlatılmaz yaşanır 😍. Valizim kapıda, haydi :)))

 5. Natan süper bir yaz evet BTS ile gezmek bir ömür gibi mutlu huzurlu oluyor insan
  emeği geçen tüm arkadaşlara daima çok Teşekkurler ….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here