Ana Sayfa Genel BİR HİKAYE KURGULADIM

BİR HİKAYE KURGULADIM

1439
4
Paylaş

BİR HİKAYE KURGULADIM

Hellooo İstanbuul
Herkes konum durum bildirsin. Bam güm gök gürültüleri var burada, hem de çok. Bunun hikayesini size anlatmış mıydım ? 😇
Yok dediniz günaha girdiniz ne yapayım, benden günah gitti :)))
Bu, çocuklarıma anlattığım yağmur ve gök gürültüsünün oluşum hikayesidir
Küçük küçük bulutçuklar oynuyorlar, içlerindeki enerji bitmek bilmez tabii ki, aynı sizinki gibi. O kadar kuduruyorlar o kadar ki, oynarken bir anda kafa kafaya çarpışıyorlar ve canları çook acıyor. Anne baba bulutlar kızıyorlar onlara, kızıp çıkarttıkları ses gök gürültüsü elbette ki. Minik bulutlar da canları çok acıdığı ve anne babalarından azar işittikleri için hüngür hüngür ağlıyorlar, bu da yağmur :)).
Bu yüzden hem uslu durun hem ağlamayın, hem de gök gürültüsünden korkmayın tamam mı kuzucuklarım ?
Kendimi Adile Naşit’e benzetsem de bir an yanından bile geçemem. Ama güzel bir hikaye oldu kurguladığım, ben bile beğendim.
Size de okuduğunuz için teşekkür ettim.

Geçtiğimiz sonbahar GKD ile bir Balat turu  gerçekleştirdik. Grupta çocuklu çiftler çoğunluktaydı. Yağmur hepimizi etkilese de relax bir günde evde oturmaktan iyidir deyip yola çıktık. Gerçekten çok ilginç ve tarih kokan sokaklar günümüzün senteziyle daha da ilginç hale gelmiş. Sinagoglar, kiliseler, okullar gezilirken, enteresandır çocuklar çok ilgili bir şekilde dinliyorlardı. Onlara sıkıldıkları bir ara sessiz durmaları için bu benim yağmur-gök gürültüsünü anlatayım diye sohbete kalktım, beni dinlemeyip gezdiğimiz okulun bahçesinde top oynamaya gittiler :)). Eğlendik öğrendik gezdik o gün, ben de öğrendim ki artık bu çocuklar böyle masallarla oyalanmıyor. Gerçekler ve tarih daha çok ilgilerini çekiyor.

Bir başka yazımda sizlere Balat’ı anlatacağım.

Bu sadece “biz buradayız” yazısıdır.

Sevgilerimle

Paylaş
Önceki İçerikBilgi ve duygu yüklü bir gezi BERLiN
Sonraki İçerikTürk Yunan dostluğunun adası THASSOS
1964 İstanbul doğumludur. BÖML mezunu, evli ve iki çocuk sahibidir. Okumak, yazmak, scrabble oynamak, organizasyonlarda rol almak, seyahat etmek ve güzel sanatlar hobileri arasındadır. Kendine misyon edindiği gönüllülük esasınca, derneklerde ve kurumlarda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Hafızasında kalanları kendi duygularının gözünden yazıya aktarıp onları yakınlarıyla paylaşmaktan zevk almaktadır. Bu yazıları bir gün kitap haline getirebilmek olası bir hayaldir Vivet için 🙏😉.

4 YORUM

  1. Vivetçim, Çok Güzel bir hikaye olmuş. Eline Yüreğine sağlık. Çocukluğumdan beri Gök gürültüsünden Korkarım. Çocukken Her Gök Gürültüsünde ,Yorganın altına saklanırdım. Sanki Yorgan beni Gök gürültüsünden koruyacakmış gibi.
    Yinede Çocukluğumuz ve hikayelerimiz güzeldi. En azından daha neşeli daha mutlu ve küçük olaylardan keyif alan bir çocukluk yaşadık….

  2. Sevgili Vivet. Yağmur hikayesi hala revaçta. Bir farkla anlatacağın çocukların yaşı farklılaştı. 3 ve 4 yaş çocukları, artık bunu keyifle dinliyor. Herşey gibi hikayeler zamana uydu. Hızlı yaşıyoruz. Çabuk öğreniyoruz. Anlatmaktan vazgeçme. Dinleyen olacaktır. Sevginle üretmeye devam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here